За нас

Ние сме компанија која е специјализирана за продажба на билети и организација на патувања на музички спектакли на балканот и пошироко. Првото патување во наша режија се случи далечната 1999 година на концертот на легендарните METALLICA во Пловдив,  Бугарија. Оттогаш па до ден денес имаме продавано билети и организиран превоз за преку 300 спектакли од кои ќе ги одвоиме U2, AC/DC, ROLING STONES, MADONNA, METALLICA, WHITESNAKE, PETER GABRIEL, BLACK SABBATH, MARILYN MANSON, KYLIE MINOGUE, DEEP PURPLE, JIMMY PAGE & ROBERT PLANT, JOHN MC LAUGHLIN, CHICK COREA, AL DI MEOLA, PACO DE LUCIA, THE LONDON PHILHARMONIC, TOTO, MARK KNOPFLER, IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST, DEPECHE MODE, ELTON JOHN, BOB DYLAN, ROXETTE, STING, JEAN MICHEL JARRE, SADE, TOM JONES, CIRQUE DU SOLEIL , REM, GEORGE MICHAEL, LADY GAGA, PHIL COLINS, QUEEN, YES, LUCIANO PAVAROTI, RED HOT CHILI PEPPERS, RAMMSTEIN, BELGRADE CALLING, ELEVATION, JUSTIN BIEBER, STEVE VAI, SATRIANI, ROGER WATERS, BON JOVI, THE CRANBERRIES, THE CULT, JENNIFER LOPEZ, SHAKIRA и многу, многу други. Од 2006 година стануваме главни партнери за Македонија на најголемата тикетинг компанија во Европа EVENTIM.

Остави коментар