Настани

STING – СОФИЈА

  • Дата:16 - Сеп - 2017
  • Локација:Софија, Бугарија
  • Име:STING - СОФИЈА
  •  КУПИ КАРТА

Почитувани дами и господа,

КОНЦЕРТИ МК и SOFIA MUSIC ENTERPRISES

со задоволство ви гo преставуваатImage result for sting logo tour 2017

16 септември (сабота) 2017 г., 20:00 ч.

«Софија, Бугарија»

ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СИТЕ ОСТАНАТИ!!!

По неодамнешното објавување на неговиот поп-рок албум 57th & 9th и распродадените концерти во Северна Америка, Европа како и распродадениот концерт во Скопје, КОНЦЕРТИ МК во соработка со SOFIA MUSIC ENTERPRIS има задоволство да го најаваи бугарскиот концерт на Стинг во уникатната Арена Армеец на 16 септември 2017 година.

 

На турнејата 57th & 9th Стинг ќе биде придружуван од неговиот трочлен бенд вклучувајќи го и неговиот долгогодишен гитарист Dominic Miller, тапанарот Josh Freese и гитаристот Rufus Miller.

 

Влезниците за овој ексклузивен концерт на Стинг во Софија ќе можете да ги купите во Југотон Рекордс (ЛЕВО), продажната мрежа на Тикет Плус како и онлајн на ticketplus.mk и jugoton.mk по следниве цени:

Аранжман со организиран превоз:

Партер – 3.900 ден.

Фан Пит – 4.900 ден.

 

Информации и резервации на: 078/336-331 и contact@koncerti.mk