Настани

SOFIA ROCK 2014

  • Дата:06 - Јул - 2014
  • Локација:Софија, Бугарија
  • Име:SOFIA ROCK 2014
  •  КУПИ КАРТА

Петтото издание на најголемиот рок настан во Бугарија – SOFIA ROCKS , ќе се одржи на 6 јули . Оваа година локација е стадионот ” Академик ” , а организаторите тврдат дека ќе биде незаборавно шоу. Влезниците како и секогаш ќе можете да ги купите во Југотон Рекордс ГТЦ од  24.02.2014. На фестивалот ќе настапат THIRTY SECONDS TO MARS, THE OFFSPRING и MANDO DIAO

 

ВЛЕЗНИЦА И ПРЕВОЗ ВЛЕЗНИЦА
ФАН ПИТ 5.300 ден. 3.800 ден.
ПАРТЕР 4.650 ден. 3.150 ден.
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ 1.500 ден.

 

Информации и резервации: sofiarock@koncerti.mk и 078336331