Настани

SIMPLY RED

  • Дата:23 - Јун - 2016
  • Локација:Белград, Србија
  • Име:SIMPLY RED
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

KONCERTI.MK и АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА

со задоволство ви ги преставуваат

srb1 copyВе информираме дека еден од најдобрите светски мејнстрим бендови на сите времиња Simply Red ќе одржи концерт во Белград.
Simply Red ќе настапат во рамките на светската турнеја, во која го промовираат својот најнов албум насловен „The Big Love“, а за време на двочасовниот настап во Белград ќе изведат Best Of програмa, со легендарните хитови: „Something got me started“, „Sunrise“, „Holding back the years“, „If you don`t know me by now“, „It`s only love“…
За настанот да биде уште поголем ќе се подгрижат специјалните гости Натали Диздар која ќе ги отвори вечерите и потоа извонредната загрепска група „Џинкс“.
Интресно е што Simply Red  ќе одржат концерт во Белград на комплетно реновираниот стадион Ташмајдан.
Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од утре преку глобалната мрежа на Евентим. Авалон продукција ветува дека за сите фанови на Simply Red од Македонија кои што ќе сакаат да одат на на концертот во Белград, ќе обедзбеди доволен контингент на карти.
Влезниците за овој концерт ќе можете да ги купите во продажната мрежа на Тикет Плус, Југотон Рекордс како и онлајн на ticketplus.mk по следниве цени:

Партер Аранжман – 3590 денари
Фан Пит Аранжман – 4090 денари
Трибини Аранжман – 4090 денари
Превоз – 2100 денари

Како што најавивме претходно, првиот хедлајнер на Belgrade Calling ќе биде британската соул ѕвезда John Newman.