Настани

NICK CAVE & THE BAD SEEDS

  • Дата:28 - Окт - 2017
  • Локација:Белград, Србија
  • Име:NICK CAVE & THE BAD SEEDS
  •  КУПИ КАРТА

Почитувани дами и господа,

КОНЦЕРТИ МК

со задоволство ви ги преставува

28 октомври (сабота) 2017 г., 20:00 ч.

«Белград, Србија»

Една од највпечатливите појави на светската музичка сцена, ценет автор и изведувач, Nick Cave и неговиот бенд Bad Seeds, ќе настапат на 28-ми октомври во Белградска Арена!

Nick Cave & Bad Seeds ќе настапат како дел од светската турнеја на која го преставуваат својот албум “Skeleton Tree“, кој беше на првите места на голем број светски музички листи.

Nick Cave & The Bad Seeds имаат продадено повеќе од 5 милиони албуми низ целиот свет и имаат оставено длабокo влијание врз светската музичка сцена.

Предходниот настап на Nick Cave & The Bad Seeds во Белградската Арена беше прогласен за најдобар концерт на 2008 година во Србија. Ова беше еден од најдолгите концерти на овој музичар што траеше речиси 150 минути.

Влезниците за овој концерт ќе можете да ги купите во Југотон Рекордс (ЛЕВО), продажната мрежа на Тикет Плус и онлајн на ticketplus.mk по следниве цени:

Аранжман со организиран превоз:

Партер – 3.600 ден.

Трибина 1 – 4.400 ден.

Трибина 2 – 4.200 ден. 

 

 

Информации и резервации: 078/336-331 и contact@koncerti.mk