Настани

LINKIN PARK ВИЕНА

  • Дата:14 - Ное - 2014
  • Локација:Виена, Австрија
  • Име:LINKIN PARK ВИЕНА
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

KONCERTI.MK

имаа исклучително задоволство да ви ги престави

ВО ЖИВО ВО ВИЕНА, АВСТИЈА
14 ноември (понеделник) 2014., 20:00 ч.
«Wiener Stadthalle»
Linkin Park е американски рок бенд од Калифорнија, формиран во 1996 година. Бендот се искачи на меѓународна слава со нивниот деби албум “Hybrid Theory”. Нивниот успех продолжи со нивниот следен албум “Meteora” (2003).
Linkin Park има продадено над 50 милиони албуми низ целиот свет и има освоено две Греми награди.

ЦЕНА: 11.650 денари

Аранжманот опфаќа:

  • Автобуски превоз (Скопје-Виена-Скопје)
  • Влезница за концертот од категоријата ПАРТЕР
  • Ноќевање во Хотел во Виена 3*

Аранжманот не опфаќа:

  • Патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци

ВЛЕЗНИЦИТЕ КАКО И СЕКОГАШ ЌЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ КУПИТЕ ВО ЈУГОТОН ГТЦ ОД 11 јули

ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИ: contact@koncerti.mk и 078-336-331

Програма:

Состанок на групата на 13.11.2014 во 20:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Виена во 21:00ч.  Пристигување во Виена на 14.11.2014 околу 11ч. Чекирање во хотелот и  слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон хотелот. 15.11.2013 слободно време за прошетка во Виена и во попладневните часови тргнување кон Скопје.