Настани

JUSTIN TIMBERLAKE ИСТАНБУЛ

  • Дата:26 - Мај - 2014
  • Локација:Истанбул, Турција
  • Име:JUSTIN TIMBERLAKE
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа

КОНЦЕРТИ.МК со гордост ви го најавува

JUSTIN TIMBERLAKE ВО ИСТАНБУЛ

26 Мај (понеделник) 2014 г., 20:00 ч.

 Стадион «ИТУ»

Освојувачот на шест Греми и две Еми награди по повод својата европска турнеја 20/20 најблиску до нас ќе гостува на 26.05.2014 во престолнината на Турција – Истанбул. Концертот на овој мега популарен артист ќе биде одржан на стадионот İTÜ кој е со капацитет од 35.000 луѓе. Истанбулскиот концерт е дел од европската турнеја која ќе започне на 30 Март во Шефилд – Англија а ќе заврши на 24 Август во Исланд. Влезници, организиран превоз и хотелско сместување за овој спектакл ќе можете да обезбедите во Југотон ГТЦ по цена од 9.000 денари.
ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИ: contact@koncerti.mk
АРАНЖМАНОТ ОПФАЌА:
  • Влезница за концертот од категорија (партер)
  • Автобуски превоз (Скопје-Истанбул-Скопје)
  • Ноќевање во хотел со 3* во Истанбул

АРАНЖМАНОТ НЕ ОПФАЌА:

  • Патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци
Програма:
Програма:Состанок на групата на 24.05.2014 во 20:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Истанбул во 21:00ч.  Пристигување во Истанбул на 25.05.2014 околу 09ч. Чекирање во хотелот и  слободно време за индивидуални активности. 26.05.2014 слободно време за индивидуални активности,  почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.