Настани

JUDAS PRIEST

  • Дата:29 - Јун - 2015
  • Локација:Белград, Србија
  • Име:JUDAS PRIEST
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА И KONCERTI.MK

со гордост ви ги преставува

ВЕЛИКАНИТЕ НА ХЕВИ МЕТАЛОТ

 

Со големо задоволство сакаме да Ве информираме дека се познати сите детали околу годинешниот Belgrade Calling Festival. Оваа година Belgrade Calling, на барање на фановите го враќа хеви металот, а како главни звезди доаѓаат Judas Priest – еден од најголемите, најпопуларните и најзначајните хеви метал бендови на сите времиња.

Ова ќе биде прв голем open – air настап на Judas Priest во Белград, каде Halford & Co. ќе го промовираат својот нов албум „Redeemer of Souls“ и ќе отсвират најголем дел од своите култни нумери.

Тоа што овогодинешниот Belgrade Calling Festival го прави најголемиот рок спектакл на просторите на целиот Балкан е фактот дека заедно со Judas Priest како специјален гостин ќе настапи уште еден голем хеви-метал бенд „Helloween“ кој за прв пат доаѓа во Белград.

Честа да го отвори овогодинешниот Belgrade Calling Festival ја доби македонскиот бенд Steel Temple.

Влезниците и аранжманите за овој рок спектакл ќе можете да ги купите во продажната мрежа на МкТикетс, Југотон Рекордс и онлјан на mktickets.mk по следниве цени:

  • Фан Пит – 2.300 ден.
  • Голден Партер – 2.000 ден.
  • Партер – 1.500 ден.
  • Аранжман Фан Пит (влизница и превоз) – 4.300 ден.
  • Аранжман Голден Партер (влизница и превоз) – 4.000 ден.
  • Аранжман Партер (влизница и превоз) – 3.500 ден.