Настани

GAMMA RAY & RHAPSODY OF FIRE

  • Дата:27 - Мар - 2014
  • Локација:Софија, Бугарија
  • Име:GAMMA RAY & RHAPSODY OF FIRE
  •  Купи карта

Gamma Ray е моќен метал бенд од Хамбург, северна Германија, основана од фронтменот Каи Хансен по неговото заминување од германскиот метал бенд Helloween. Хансен е моменталниот водечки вокал, гитарист и главен текстописец на Gamma Ray. Бендот е познат како еден од најистакнатите бендови на германската хеви метал сцена. На 27 Март ледендарните Gamma Ray ќе настапат во салата Уневрсиада – Софија заедно со RHAPSODY OF FIRE.

Влезници и организиран превоз можете да купите како и секогаш во Југотон и во сите продажни места на Купи Карти За Се  по цена од 45 евра

Програма:

Состанок на групата на 27.03.2014 во 06:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Софија во 07:00ч.  Пристигување во Софија околу 12ч. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.