Настани

ENRIQUE IGLESIAS

  • Дата:14 - Дек - 2015
  • Локација:Софија, Бугарија
  • Име:ENRIQUE IGLESIAS
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

KONCERTI.MK

со задоволство да ви го преставува

logo-ei

Шоуто на светската ѕвезда, со 2 пати број 1 турнеја на Billiboard, е на 14 декември, 2015 година во “Софија, Бугарија – Арена Армеец” од 20:00 часот.

Со продажба од над 100 милиони ЦД-а, Енрике Иглесиас ги стекнува милиоските фанови со хитовите како: “Bailando”, “Noche Y De Dia”, “Turn the night up”, “Tonight”, “I like it”, “Do you know”,”Not in love”,”Bailamos”,” Ring my bells “,”Hero” и многу други.

Цели 69 пати неговите хитови се број 1 на Billboard. И фактот дека во моментов неговото име е во сите топ листи, при тоа со неколку наслови, сугерира за размерите на шоуто, кое нe очекува во Софија.

Влезниците за овој концерт ќе можете да ги купите во продажная мрежа на Тикет Плус, Југотон Рекордс како и онлајн на ticketplus.mk по следниве цени:

АРАНЖМАН со сопствен превоз:                      enrique_scheme

PL1 – 5.950
PL2 – 5.000
PL3 – 4.400
PL4 – 4.050
PL5 – 3.750
PL6 – 3.450

АРАНЖМАН со организиран превоз:

PL1 – 6.900
PL2 – 5.950
PL3 – 5.300
PL4 – 5.000
PL5 – 4.650
PL6 – 4.350

Организаторите ветуваат и ВИП места кои ќе се наоѓаат веднаш до сцената.

Како и огромна 24 метарска платформа која поминува низ ВИП секторот со седишта, по цена од 5.650 денари (влезница и превоз). Обрнете посебно внимание, дека во продажба ќе бидат пуштени само 10 527 карти.

 

 

 

 

Програма на патувањето:

Состанок на групата на 14.12.2015 во 06:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Софија во 07:00ч.  Пристигување во Софија на 14.12.2015 околу 12ч. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.