Настани

ENRIQUE IGLESIAS БЕЛГРАД

  • Дата:10 - Мај - 2016
  • Локација:Белград, Србија
  • Име:ENRIQUE IGLESIAS БЕЛГРАД
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

KONCERTI.MK

со задоволство ви го преставува

logo-ei

10 мај (вторник) 2016 г., 20:00 ч.
  «Белград, Србија»

Шоуто на светската ѕвезда, со 2 пати број 1 турнеја на Billiboard, е на 10 мај, 2016 година во “Белград, Србија – КОМБАНК Арена” од 20:00 часот.

Со продажба од над 100 милиони ЦД-а, Енрике Иглесиас ги стекнува милиоските фанови со хитовите како: “Bailando”, “Noche Y De Dia”, “Turn the night up”, “Tonight”, “I like it”, “Do you know”,”Not in love”,”Bailamos”,” Ring my bells “,”Hero” и многу други.

Цели 69 пати неговите хитови се број 1 на Billboard. И фактот дека во моментов неговото име е во сите топ листи, при тоа со неколку наслови, сугерира за размерите на шоуто, кое нe очекува во Белград.

Влезниците за овој концерт ќе можете да ги купите во продажната мрежа на Тикет Плус, Југотон Рекордс како и онлајн на ticketplus.mk по следниве цени:

enrique shema

АРАНЖМАН со сопствен превоз:                         

PL1 – 4.150 ден.
PL2 – 2.600 ден.
PL3 – 4.150 ден.
PL4 – 3.650 ден.
PL5 – 3.450 ден.
PL6 – 3.050 ден.
PL7 – 2.950 ден.
PL8 – 2.600 ден.

Аранжман со организиран превоз:
PL1 – 5.450 ден.
PL2 – 3.850 ден.
PL3 – 5.450 ден.
PL4 – 4.900 ден.
PL5 – 4.700 ден.
PL6 – 4.350 ден.
PL7 – 4.200 ден.

PL8 – 3.850 ден.

 

Програма на патувањето:

Состанок на групата на 10.05.2016 во 06:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Белград во 07:00ч.  Пристигување во Белград на 10.05.2016 околу 12ч. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.