Настани

DEPECHE MODE

 • Дата:17 - Мај - 2017
 • Локација:Атина, Грција
 • Име:DEPECHE MODE
 •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

КОНЦЕРТИ МК

со задоволство ви ги преставува

depeche-logo

17 мај (среда) 2017 г., 20:00 ч.

«Атина, Грција»

Најдобрите од Basildon, Depeche Mode, остануваат најпрепознатливи по својот уникатен музички и сценски настап. Формирани во 1980тата година, заразните стихови и ритмови, во комбинација со електро поп музики и  серијата неверојатни албуми, се покажуваат како клучен успех за нивната долгогодишна кариера. Сега, после неколку години пауза се враќаат по енергични од било кога, спремни да го обиколат светот со својата Global Spirit tour. На листата на градови, кои ќе ги посетат се запиша и Атина. Концертот ќе се одржи на 17 мај 2017, во TerraVibe парк.

Влезниците за овој концерт ќе можете да ги купите во продажната мрежа на Тикет Плус, Југотон Рекордс како и онлајн на ticketplus.mk по следниве цени:

Аранжман со организиран превоз: 

 • Партер 1 – 7900 денари
  Партер 2 – 6900 денари
  Фан Пит – 9750 денари
  ВИП – 9050 денари

 

Програма на патувањето:

Состанок на групата на 16.05.2017 во 20:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Атина во 21:00ч.  Пристигување во Атина на 17.05.2017 околу 10ч. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.