Настани

COLDPLAY

 • Дата:11 - Јун - 2017
 • Локација:Виена, Австрија
 • Име:COLDPLAY
 •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

КОНЦЕРТИ МК

со задоволство ви ги претставува

coldplay-afod-title

 

11 јуни (недела) 2017 г., 20:00 ч.
  «Виена, Австрија»

Британскиот рок бенд COLDPLAY ја продолжува својата мега успешна турнеја и во 2017 година! Најблиску до нас ќе можеме да ги видиме на 11 јуни 2017 година на Ернст Хапел Стадионот во Виена.

За сите фанови на COLDPLAY од Македонија овозможивме влезници и организиран превоз за овој концерт и истите ќе можете да ги најдете во продажната мрежа на Тикет Плус по следниве цени:

 • Аранжман Партер – 17.300 ден.
 •  

Аранжманот опфаќа:

 • Автобуски превоз (Скопје-Виена-Скопје)
 • Влезница за концертот
 • Ноќевање во хотел во Виена

Аранжманот не опфаќа:

 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

 

Информации на: contact@koncerti.mk

Аранжманот можете да го платите на 2 рати. При купување на аранжманот треба да се плати плати минимум 60% од сумата, а останатиот дел се плаќа најдоцна 10 дена пред концертот. Во случај до концертот да има помалку од 10 дена потребно е да се плати целата сума.

Програма на патувањето:

Состанок на групата на 09.06.2017 во 20:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување кон Виена во 21:00ч.  Пристигување во Виена на 10.06.2017 околу 11ч. Чекирање во хотелот и  слободно време за индивидуални активности, ноќевање. 11.06.2017 слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 19.30ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон Скопје.