Настани

AC/DC

  • Дата:19 - Мај - 2016
  • Локација:Виена, Австрија
  • Име:AC/DC
  •  Купи карта

Почитувани дами и господа,

KONCERTI.MK

со задоволство да ви ги преставува

AC / DC австралиски хард-рок бенд, и се сметаат за пионери на хеви металот. До денес тие се бенд кој ја има еднa од највисоките заработувачки на сите времиња. Составот е основан од браќата Malcom и Ангус, Фил Рад, Клиф Вилијамс и Брајан Џонсон, AC / DC имаат продадено повеќе од 200 милиони албуми низ целиот свет. “Back in Black”  има продадено околу 50 милиони копии ширум светот, што го прави втор најголем продаван албум на некој уметник, зад “трилер” на Мајкл Џексон и најдобро продаваниот албум на било кој бенд.Сите нивни албуми, “High Voltage” (1975), “Powerage” (1977), “Highway to Hell” (1979), “Back in Black” (1980), “For Those About To Rock We Salute You” (1981), “BallBreaker” (1995), “The Razor Edge” (1991), “Stiff Upper Lip” (2000) and “Black Ice” (2008), им помогна да станат четврти на листата на VH1 на листата”100 најголеми уметници на Хард рокот “.По повод турнејата ROCK OR BUST која веќе е пред распродавање, славните австралијци ќе настапат на 19 Мај во Виена, Австрија.

Концерти МК Ви овозможува да бидете сведоци на овој спектакл со организирање на превоз, ноќевање и влезница за концертот во Австрија.

Цената на аранжманот (влезница+превоз+ноќевање) изнесува 14.250 ден.

Влезниците за овој концерт ќе можете да ги најдете во продажната мрежа на Тикет Плус, Југотон Ркордс како и онлајн на ticketplus.mk по следнава цена:

ЦЕНА: 14.250 денари

Аранжманот опфаќа:

Автобуски превоз (Скопје-Виена-Скопје)
Влезница за концертот од категоријата ТРИБИНА
Ноќевање во хотел 3*
Аранжманот не опфаќа:

Патничко осигурување
Индивидуални трошоци
Програма на патувањето:

Состанок на групата на 18.05.2016 во 20:45ч. на паркингот Дрводекор. Тргнување во 21:00ч.  Пристигување во Виена на 19.05.2016 околу 11ч. Чекирање во хотелот и слободно време за индивидуални активности, почеток на концертот во 20.00ч. По завршувањето на концертот состанок на групата на договорено место и тргнување кон хотелот, ноќевање. 20.05.2015 слободно време за индивидуални активности и во попладневните часови тргнување кон  Скопје.