Новости

СЕЌАВАЊЕ НА MICHAEL HUTCHENCE

Нема коментари

Музичкиот свет за еден момент застана на 22 ноември 1997 година, кога беше објавена веста за смртта на Мајкл Хатчинс.Австралискиот пејач на бендот INXS беше пронајден мртов во хотелската соба во Сиднеј. Обесен на својот ремен го пронајде хигиеничарката на хотелот. Хатчинс имаше 37 години. Роден е во Сиднеј во[…]

Дознај повеќе »

ТИНА ТАРНЕР СЛАВИ 78 ГОДИНИ

Нема коментари

За повеќе од 50 години пеачка кариера за нејзините концерти е продадено повише влезници него за било кој соло изведувач во историјата. Добитничката на осум Греми награди, пеачка, актер, текстописец и танчерка, една од најголемите рок личности на сите времиња, жена која дури со две синглици влезе во куќата на[…]

Дознај повеќе »

КОЈ БЕШЕ ЧАРЛС МЕНСОН

Нема коментари

Charles Manson,бушавиот чичко со кукаст крст врежан на челото,прв пат се појави во мојот живот како лик во една од поконтраверзните епизоди на култната серија South Park.Се сеќавам на предполноќното стишување  на телевизорот и првиот поглед на одбегнатиот затвореник,како заедно со Картмановиот роднина држи заложници во куќата,се за да на[…]

Дознај повеќе »