Новости

20150529-114949_03

“(I Can’t Get No) Satisfaction” 50 години потоа

Нема коментари

На денешен ден, 6. јуни 1965., е објавена песната која The Rolling Stones ги претвори во шизици и ги натера професорите по англиски јазик ширум светот да се крстат поради двојната негација во песната. Беше тоа едно пролетно утро 1965. Во пресрет на третата американска турнеја на The Rolling Stones.[...]

Дознај повеќе »
toto2015

КРАЛЕВИТЕ НА ЖИВАТА СВИРКА – ТОТО ВО БЕЛГРАД!

Нема коментари

Belgrade Calling продолжува со врвни рок имиња и наредната година КРАЛЕВИТЕ НА ЖИВАТА СВИРКА – ТОТО ВО БЕЛГРАД! Eден од најголемите американски бендови на сите времиња – TOTO , ќе одржи концерт на 30ти Јуни на Калемегдан во рамките на музичкиот серијал Belgrade Calling. После низа врвни имиња како што[...]

Дознај повеќе »
Red-Hot-Chili-Peppers

Музика од Red Hot Chili Peppers користена за тортура ??!!…

Нема коментари

Музиката на Red Hot Chili Peppers беше искористена за тероризирање на затворениците во американскиот затворски камп во заливот Гвантанамо   Во интервју за Ал Џезира, анонимен американски владин претставник откри детали од техниката која се користи од страна на ЦИА за мачење на затвореници во Гвантанамо – меѓу другите вознемирувачки[...]

Дознај повеќе »
LADY GAGA

Lady Gaga без шминка

Нема коментари

Лејди Гага го заврши циклусот свирки во Њујоршкиот Roseland Ballroom клуб, каде што настапи 7 дена по ред. Резултатот од напорната работа го покажа со објавување на фотографија на нејзиниот твитер профил на која беше прикажана без шминка. Lady Gaga многу ретко го покажува своето ‘чисто’ лице , со оглед[...]

Дознај повеќе »
Peaches Geldof

Ниту обдукцијата не ја откри причината за смртта на 25-годишната ќерка на Bob Geldof, Peaches Geldof

Нема коментари

Како што веќе рековме, Peaches Geldof, ќерка на Боб Гелдоф и починатата Пола Јејтс , пред четири години, за малку избегна смрт од предозирање со хероин, но овој пат полицијата не најде никакви траги од дрога. Повеќе детали за нејзината смрт која ја шокираше јавноста треба да бидат објавени за[...]

Дознај повеќе »
G paltrow-martin-

Крис Мартин и Гвинет Палтроу сепак се разведоа

Нема коментари

Оскаровката  Гвинет Палтроу и фронтменот на Колдплеј,Крис Мартин се разведоа по 10 години брак. Гвинет и Крис живееа одделно подолго време. Некои извори тврдат дека тие имале ‘отворен’ брак, и дека на актерката не и било важно дали Крис излегува со други жени, пренесува DailyMail. “Таа никогаш не била љубоморна[...]

Дознај повеќе »
Agotadas-The-Rolling-Stones-Madrid_TINIMA20140402_1309_5

The Rolling Stones MADRID-SOLD OUT

Нема коментари

Распродадена европската турнеја на The Rolling Stones Нивната европска турнеја ќе вклучува 14 концерти во текот на мај, јуни и јули. Меѓу другото, ќе настапат во Лисабон, Цирих, Берлин, Париз, Рим,Виена и Мадрид. Да потсетиме, The Rolling Stones  во средината на март, по смртта на американската дизајнерка и долгогодишен партнер на Мик Џегер , поранешниот[...]

Дознај повеќе »